Sötétedés után, két cikk megírása között, kiülök a kertbe egy kis tücsökzenét hallgatni. Félelmetes ez a nagy csend (a tücsökzenén kívül, persze) és sötétség, ami körbevesz. (Főleg, amióta elromlott a "közlámpa" a portánk előtt - mindig elfelejtem bejelenteni, tulajdonképpen nem is lényeges.) Na, nem szó szerint félelmetes, csak úgy "költőien". Néha olyan hihetetlennek tűnik, hogy itt vagyok, hogy itt lehetek - egész évben, szabadságon. Ha pedig megunom a nyugalmat, akkor elnézek valamelyik városba. Bár a "megunom-rész" öt év alatt még egyszer sem fordult elő.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szösszenet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szösszenet. Összes bejegyzés megjelenítése
2017. augusztus 3., csütörtök
2016. december 4., vasárnap
Vasárnap reggeli szösszenet
Közértbe készülődünk. Ülök a konyhában, az egyik cipő már a lábamon, és "nézek" magam elé. Egy idő után majdnem hétéves unokahúgom megkérdezi:
- Elbambultál?
- Hát, igen... - felelem.
- Te ilyen bambulós vagy? - érkezik a következő kérdés.
Mit is mondhatnék neki... Hogy számtalan "felnőtt probléma" nyomja a vállamat, és ezek megoldásán töröm a fejem?
- Igen, én ilyen bambulós vagyok. - válaszolom.
- Én nem. - vágja rá unokahúgom.
Olyan jó lenne újra gondtalan kisgyermeknek lenni...
2016. október 4., kedd
Könyvszerelem
Nagy munka folyik a könyvtárunkban. Költözéssel egybekötött megújulás esete forog fenn, aminek én nagyon örülök. Örülök, mert szeretek alkotni. Értelmeset, maradandót, értékeset. És örülök, mert így alkalmam nyílik a számtalan könyvet egyesével kézbe venni.
Fantasztikus érzés látni, hogy lesz az összevisszaságból rend, rendszer, és hogy hogy lesz egy átlagos teremből temérdek könyv "lakóhelye". Ennél már csak az felemelőbb érzés, hogy részese lehetek ennek a folyamatnak.
![]() |
| Tanár úr - aki nemcsak a könyvtár, de az IKSZT vezetője is - nagy munkában. Kell a hely a könyveknek. |
"Lelke van itt minden könyvnek, minden kötetnek, amit látsz. Ott él bennük az írójuk lelke, és mindenkié, aki valaha is olvasta, élt, vagy álmodott velük." (Carlos Ruiz Zafón)
2016. szeptember 6., kedd
Nyáresti pillanat
A református templom tornya körül milliónyi csillag ragyog. Tíz óra már rég elmúlt, tökéletes csönd... lenne, ha nem csordogálna mögöttünk a patak. Kutyák csaholnak bele a sötét éjszakába. Nem cserélném el ezt a pillanatot semmiért.
2016. augusztus 4., csütörtök
Ihletadó percek
A legjobb ötleteim a zuhany alatt születnek, legyen szó akár egy üzleti tervről, néhány rímpárról, egy regény vázlatáról, vagy akár egy teljes novelláról. A tus alatt, akár a víz a zuhanyrózsából, csak úgy záporoznak a jobbnál-jobb gondolatok. A vízfogyasztásom ennek következtében igencsak környezetbarátnak mondható: ugyanis, ha "órákig" zuhanyoznék, azzal megkockáztatnám, hogy elfelejtem az éppen aktuális "hú, de jó!"-ötletet. Nem beszélve arról, hogy nem lenne szép dolog a bolygónkkal és az emberiséggel szemben, ha pazarolnám a vizet.
A mosogatás szintén egy olyan cselekvés, ami alatt remekül lehet gondolkodni. Nem olyan hatékony ugyan, mint a zuhanyozás - legalábbis ötletelés szempontjából - ugyanis mosogatás közben azért a gyerekek, kutyák és/vagy papagájok gondoskodnak arról, hogy a figyelmem megosztott legyen.
Aztán ott van a hajszárítás. Na, igen, ez a kedvenc ihletadó tevékenységem. Mivel általában késő este, vagy korán reggel mosok hajat, nem jellemző, hogy bárki is megzavarna hajszárítás közben. Azt nem mondom, hogy fordítva is ugyanez a helyzet, mert szerintem a már/még alvó család számára már maga a ketyere zúgása is éppen elég zavaró lehet, hát még az, amikor kétpercenként kapcsolom ki-be a gépezetet, hogy az éppen felmerülő ötlete(ke)t gyorsan le tudjam jegyzetelni.
Szóval, ezek az én ihletet adó perceim. Mert az élet minden egyes pillanatát ki kell használni.
Szóval, ezek az én ihletet adó perceim. Mert az élet minden egyes pillanatát ki kell használni.
Például az az ötlet, hogy írjak az ihletadó perceimről, szintén hajszárítás közben született. :)
2016. július 28., csütörtök
Elengedés
Álmos arcú házak között sietős léptekkel oson a múlt. Karomat kinyújtom, úgy szaladok utána. Már éppen elkapom, de kisiklik a kezeim
közül. Talán jobb is ez így. Talán nem is akarom megfogni. Ha kézbe vehetném,
nézegetném, megforgatnám, megkopogtatnám, végül belekukkantanék. Látnám az
éveket, hónapokat, heteket, napokat. Látnám az embereket. Történeteket is látnék.
Ismerős arcok, ismerős történetek - szép és fájó emlékek. Fájnak, mert
visszavonhatatlanul elmúltak. Nem akarom, hogy fájjon. Megállok. Zsebreteszem
kinyújtott kezem.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





