A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szabadvers. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szabadvers. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. április 30., csütörtök

Csak te kellesz

Nekem nem kell más, csak te.
Ha kifordul önmagából
a világ,
ha örök sötétség borítja
a földet,
ha a hajnal többé nem jön el,
akkor is csak te kellesz.

Veled vagyok teljes, egész.
Veled, tőled vagyok ÉN az, AKI.
Ha nem fogod a kezem,
félek.
Ha nem ölelsz,
nem érzem, hogy élek.

(2020. április 30.)


2016. július 20., szerda

Éltető erő

Tébolyodott kakas kukorékolása ébreszt.
(Bár meglehet, csak vekkere mondta fel a szolgálatot, 
s hamarabb ébresztette az állatot.)
Korán van, a hajnal sem jött még el, 
a falu sem ébred;
alszik a test, és alszik a lélek.
Kinyitom a szemem, körbenézek.
Ismerős a hely: itt vagyok, apámnál;
itt valahogy semmitől sem félek,
messze elkerül bánat és magány.
Felülök. Felállok.
A konyhán át jutok el az ajtóig,
melynek, ha átlépem küszöbét,
jóleső érzés árad testemben szerteszét.
Mindig ezt az érzést kerestem,
és itt, Diósjenőn azt hiszem, megleltem.
Csend, nyugalom. Testes
és füstmentes
levegő.
Béke honol lelkemben.
Beleszippantok a (hegy)vidék illatába,
tüdőm oxigénnel telítődik.
Friss vagyok és üde,
nem úgy, mint otthon,
a kipufogógáztól "hangos" (bel)városban.
Élvezem, ahogy testem minden egyes sejtjét
átjárja az oxigéndús éltető erő,
a levegő.
Nagyokat harapok belőle,
majd előveszem cigarettámat.
Rágyújtok...
(S a koporsómra gyűjtök.)

Fotó: Balog Marianna